Czym jest Google Ads i jak może zwiększyć Twoje zyski?

Google Ads – promocja Twojej firmy w wyszukiwarce

Jeśli Twojego biznesu nie ma w Internecie, to nie istnieje – zapewne nie raz jako przedsiębiorca słyszałeś to zdanie. Wielu ekspertów z branży e-commerce powtarza te słowa jak mantrę. Jak jednak mają się one w praktyce? Mogą one oznaczać samą widoczność w wyszukiwarce, ale także wzmocnienie swojej marki. Ostatecznie jedno i drugie działanie ma prowadzić do jednego: zwiększenia sprzedaży. Dziś przyjrzymy się kampaniom Google Ads – reklamom, dzięki którym dotrzesz do swoich potencjalnych klientów.

Google Ads (Google Adwords) – na czym polega prowadzenie kampanii?

W dzisiejszych czasach kampania Google Ads to jeden z najskuteczniejszych sposobów na marketing internetowy dla Twojego biznesu. Korzyści, jakie płyną z reklam Google Ads bardzo często wykorzystują nie tylko bardzo duże przedsiębiorstwa, ale także niewielkie lokalne firmy.

Co to jest Google Ads?

To system reklamowy wyszukiwarki Google, w którym możesz promować swoją firmę, produkty lub usługi w wynikach wyszukiwania lub w sieci reklamowej. W kampanii Google Ads zazwyczaj płaci się za kliknięcie, ale jest także możliwość rozliczania za pozyskanie konwersji lub za tysiąc wyświetleń. Google udostępnia kilka możliwości płatnych reklam obejmujących:

 • wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania,
 • wyświetlanie reklam produktowych w wynikach wyszukiwania,
 • wyświetlanie reklam w sieci wyszukiwania Google (na stronach, którą odwiedzają Twoi użytkownicy),
 • remarketing,
 • wyświetlanie reklam na takich platformach jak YouTube czy Gmail,
 • wyświetlanie reklam w aplikacjach.

Dzięki kampaniom Google Ads dotrzesz do klientów zainteresowanych Twoimi produktami lub usługami i skutecznie przyciągniesz ich uwagę.

Jak pozyskać potencjalnych klientów dzięki Google Ads?

Kampanie Google Ads (dawniej Google Adwords) to zdecydowanie jednej z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na pozyskanie nowych użytkowników przez Internet. To wręcz obowiązkowy punkt kampanii marketingowej dla małych, średnich i dużych biznesów. Z tymi słowami bez wątpienia zgodzi się każdy specjalista Google Ads. Jeśli zatem Twoja firma nie wykorzystuje jeszcze tego rodzaju promocji, czas najwyższy to zmienić!

Jak to dokładnie działa? Dzięki możliwościom, jakie niesie ze sobą system Google Ads możesz pozyskiwać swoich klientów poprzez tzw. linki sponsorowane w wyszukiwarce. Bardzo często okazuje się, że są to użytkownicy, którym nie udało się dotrzeć do Ciebie innymi kanałami – nawet jeśli Twoja strona internetowa jest dobrze wypozycjonowana w wynikach organicznych.

Dla sklepów internetowych proponuję kampanię Google Ads produktową, tzw. Google Shopping. Polega ona na wyświetlaniu w wyszukiwarce miniatur produktów i ich cen. Jest to bardzo skuteczna forma promocji w wyszukiwarkach.

Wyszukiwarka Google i płatne reklamy to jeden z najszybszych sposobów na dotarcie do klientów dla stron internetowych wszystkich firm usługowych. Są one widoczne już po kilku godzinach od konfiguracji i zdarza się, że niemal od razu przenoszą klientów do strony internetowej.

Reklama skierowana na określone lokalizacje to świetne rozwiązanie dla małych i średnich lokalnych firm. Dzięki nim Twoja sieć wyszukiwania będzie wyświetlać się nie tylko w wyszukiwarce, ale także w mapach Google.

Z Google Ads możesz wyświetlać reklamy z sezonowymi wyprzedażami, okazjami lub wydarzeniami. Dzięki włączaniu i wyłączaniu kampanii w dowolnym momencie możesz dostosować je do panujących w swojej firmie aktualnych promocji.

Google Ads kampania w sieci wyszukiwania – najważniejsze pojęcia

Ty także chcesz dotrzeć do potencjalnego klienta i odesłać go na swoją stronę internetową za pomocą kampanii Google Ads? Poznaj podstawowe pojęcia, aby reklamy były przez Ciebie w pełni zrozumiałe.

 • Słowa kluczowe – to nic innego jak frazy wpisywane przez użytkowników w wyszukiwarce. Warto właśnie na nie wyświetlać swoje reklamy, czyli na dokładnie określone hasło (najlepiej to najczęściej wyszukiwane).
 • Strona docelowa – to po prostu strona, na którą użytkownik zostanie przekierowany po kliknięciu w reklamę.
 • Konwersja – to działanie użytkownika, które zostanie przez niego dokonane po kliknięciu reklamy – mogą to być zakupy, a także zapis do newslettera.
 • Maksymalna stawka CPC – jest to maksymalny koszt, jaki jesteś w stanie zapłacić za każde kliknięcie.
 • Wynik jakości – to parametr określający jakość reklamy. W jego skład wchodzi: trafność słów kluczowych i jakość strony docelowej.

Jak stworzyć kampanię Google Ads?

Poniższe kroki pomogą Ci w przejściu przez proces konfiguracji konta i tworzenia kampanii Google Ads.

 1. Wejdź na stronę https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/ i kliknij w przycisk Rozpocznij (jeśli nie masz jeszcze konta Google Ads) lub Zaloguj (jeśli już je stworzyłeś).
 2. W następnym kroku Google zada Ci kilka pytań o Twoją firmę: jaka jest jej nazwa, adres strony internetowej, czy sprzedajesz tylko online itp.
 3. Gdy założysz swoje konto i dodasz profil płatności będziesz mógł stworzyć swoją pierwszą kampanię.
 4. W menu po lewej stronie kliknij Kampanie, a następnie użyj przycisku znaku + oraz opcji Nowa kampania.
 5. W kolejnym kroku będziesz mógł określić cel kampanii – możesz także skorzystać z opcji Utwórz kampanię bez korzystania z podpowiedzi dotyczących celu.
 6. Później określ konkretne typy kampanii – najbardziej popularne to sieć wyszukiwania, sieć reklamowa i zakupy (Google Shopping).
 7. Kolejnym krokiem jest zdefiniowanie początku i końca kampanii – w tym jej harmonogramu, odbiorców i budżetu.
 8. Teraz przyszedł czas na utworzenie Grupy Reklam w Google Ads. W tym pomogą Ci słowa kluczowe.
 9. Na końcu będziesz mógł przygotować kampanie Google Ads. Postępuj zgodnie z wytycznymi, uzupełniając wszystkie niezbędne pola.

Google Ads – Twoja reklama w wyszukiwarce Google

Reklamy w Google to elastyczna i bardzo atrakcyjna forma promocji, która może być wyświetlana w formie tekstów, karuzeli produktowej lub banerów. Dzięki kampaniom Google Ads możesz docierać zarówno do nowych klientów, jak i tych, którzy już odwiedzili Twoją stronę. Przekonaj się o sile najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej!

Zobacz inne artykuły

Surfer SEO Content Editor - różne punkty widzenia w zależności od stanowiska pracy
Czy zastanawialiście się co zrobić, aby artykuły, opisy produktów czy kategorii pisało się szybciej, prościej i jak idealnie trafić w odpowiednie słowa kluczowe i ich ilość? Już nie musicie się zamartwiać, ponieważ chłopaki z Surfer zrobili świetną robotę i stworzyli content editor. Content Editor jest to zakładka w programie Surfer do tworzenia content marketingu, czyli […]
Zasady SEO copywritingu - czyli 5 zasad o których warto pamiętać pisząc teksty
SEO copywriting wygodnie rozsiadł się w internecie. Jest to dziedzina wymagająca, ale mająca potencjał aby przynosić duże efekty. Pod warunkiem, że piszący stosuje się do kilku z nich. Poznaj 5 najważniejszych zasad tekstów SEO. Zadbaj o skrupulatny Keyword research Niektórzy z niego rezygnują, bo fraza na którą chcą się pozycjonować wydaje im się oczywista. Tymczasem, […]
Skąd czerpać inspiracje? Tworzenie treści na stronę
Treść w branży e-commerce i ogólnie w świecie internetowym ma ogromne znaczenie, ale być może to już wiesz. Chcesz prowadzić bloga firmowego, wykafelkować swoją stronę internetową zacną treścią i skorzystać benefitów które mogą iść pod rękę razem z zacną treścią. Mowa między innymi o zwiększeniu widoczności która jest na wagę złota. Łatwiej wszak nawiązać kontakt z […]
Jak prowadzić fanpage na facebooku? Tych błędów unikaj.
Facebook jest wszędzie, facebook wszystko wie, ponadto stał się prężnie działającą platformą reklamową.  Prowadzenie firmowego profilu na Facebook’u ma same plusy. Zaznajamiasz potencjalnych klientów ze swoją ofertą, a przede wszystkim dzięki fanpage’owi możesz budować wizerunek firmy oraz nawiązywać kontakt z klientami. To poprzez facebook możesz realizować część strategii jeżeli chodzi o content marketing. Jak prowadzić fanpage na facebooku tak, aby […]
Dobrego marketingowca - 7 cech
Wiele osób twierdzi, że marketingowcem trzeba się urodzić.  Niekoniecznie, możliwości uczenia się są ogromne, niemniej zapewne spotkaliście się z jednostkami wybitnie utalentowanymi w tym zakresie tak po prostu, z natury. Gdyby tak włożyć kilku dobrych marketingowców w laboratoryjną wirówkę dałoby się zapewne kilka cech wyekstrahować. Jakie są cechy dobrego marketingowca? Wyłowiliśmy 7 uniwersalnych. Kreatywność Nazwa […]
Jak napisać mail do Klienta?
W kategoriach: Marketing internetowy,
Obecnie w biznesie nie chodzi o sam produkt, czy usługę. Cóż, konkurencji jest mnóstwo, jak nie Twoja firma, to inna. Decyzja zakupowa często zapada na podstawie sumy wrażeń jakie klient odniósł zwiedzając Twoją stronę internetową(w tym bardzo ważną zakładkę “O nas!”), obserwując jak się prezentujesz w social media, czy w trakcie interakcji z Tobą czy […]
Bezpieczne hasło
W kategoriach: Wskazówki i porady,
Twoje bezpieczne hasło Silne hasło w Internecie to podstawowy środek bezpieczeństwa. Warto poświęcić mu więcej uwagi, aby skutecznie chronić swój biznes, a także sprawy prywatne. Czy wiesz jak stworzyć bezpieczne hasło? Odradzamy wpisywanie swojego imienia i nazwiska, nawet zaczynając z dużej litery, a kończąc rokiem urodzenia. Oczywiście przejdzie ono w zapewne każdym systemie, ale powiedzmy […]
Obniżanie ceny - dlaczego to zło i jak sprzedawać bez niego?
Z poruszeniem tego tematu nosiłam się już jakiś czas z przyczyn wielu.Otóż, mam całkiem niezłe doświadczenie w handlu. Sprawia to, że jestem wrażliwa na pewne kwestie handlowe które zdarza mi się obserwować zarówno w zaprzyjaźnionych firmach, jak i w firmach które obserwuję na fb – gdzie jestem klientką, może nią będę albo po prostu cieszę […]